Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Tak na Zanzibaru na to totálně serou

https://www.fly4free.pl/zanzibar-wyjazd-2021/

0 Citovat

Ma to bohuzel jeden zasadni problem rozumna cena letenek ani kudy  neni ...ale to se da pochopit  kdyz ostatni kam se da letet nejbliz za teplem jsou neschopni  Takze Zanzibar jen pro vyvolene  a z jejich pohledu podnikani velice uspesna zeme 

0 Citovat

“Může se stát, že se očkování bude muset neustále vyvíjet a budeme se očkovat každý rok?

To je poměrně pravděpodobné. Vezměte si, že očkování proti chřipce vydrží jeden rok, protože virus tak rychle mutuje a mění svou strukturu, proti čemuž je zapotřebí vakcínu neustále přizpůsobovat. Genom covidu se zdá o trochu stabilnější než u chřipky, ale také se mění, a tak může nastat podobná situace.”  

To je dost zajímavý rozhovor. Samozřejmě lze na názory tohoto doktora pohlížet jako na názor z jedné části spektra, ale mně osobně jsou hodně blízké. Zejména ta část “Starejte se o sebe, stejně to jednou dostanete”.  

https://www.seznamzpravy.cz/clan...seznam.cz

0 Citovat

Takže Portugalsko je mimo hru. Od zítřka je povinný PCR test před příletem, což by bylo ještě ok, ale taky je k tomu povinná 14denní karanténa. 😥

0 Citovat

wuuut?!

0 Citovat

Já vidím svižný itinerář na Zanzibar ex-PRG s KLM za 16. Odlet v půli února.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Takže Portugalsko je mimo hru. Od zítřka je povinný PCR test před příletem, což by bylo ještě ok, ale taky je k tomu povinná 14denní karanténa. 😥

Mas odkaz na zdroj?

0 Citovat

Je to přímo na stránkách velvyslanectví. https://www.mzv.cz/lisbon/cz/viz...nu_do.html

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Já vidím svižný itinerář na Zanzibar ex-PRG s KLM za 16. Odlet v půli února.

A dají se na ZNZ těsně před odletem ag testy jak KLM vyžadují? Tímto, včetně těch povinných PCR je tato dřív sympatická airline pro mě teď pasee. 

0 Citovat

první pohled říká, že se nevztahuje na Madeiru snad ...

0 Citovat

C -19 napsal(a):

“Může se stát, že se očkování bude muset neustále vyvíjet a budeme se očkovat každý rok?

To je poměrně pravděpodobné. Vezměte si, že očkování proti chřipce vydrží jeden rok, protože virus tak rychle mutuje a mění svou strukturu, proti čemuž je zapotřebí vakcínu neustále přizpůsobovat. Genom covidu se zdá o trochu stabilnější než u chřipky, ale také se mění, a tak může nastat podobná situace.”  

To je dost zajímavý rozhovor. Samozřejmě lze na názory tohoto doktora pohlížet jako na názor z jedné části spektra, ale mně osobně jsou hodně blízké. Zejména ta část “Starejte se o sebe, stejně to jednou dostanete”.  

https://www.seznamzpravy.cz/clan...seznam.cz

Souhlasím, taky jsou mi názory tohoto lékaře blízké. Odkaz nefunguje, zkusím znovu:

https://www.seznamzpravy.cz/clan...2101301400

0 Citovat

Toto je dobrý príklad úpadku vzdelanosti a postupného osprostievania ľudstva. Pán doktor nám musí pripomínať desaťročia známe fakty, o ktorých sa kedysi učili žiaci základnej školy. (tí, čo tú dobu pamätajú, iste si spomenú na porekadlo: "V zdravom tele zdravý duch.")

0 Citovat

Ne nevím ti hugonovak. Když jsem četl, že 15% vrcholových sportovců má následky po Covidu, tak toto pořekadlo tak úplně u Covidu neplatí. Sám jsem rovněž po Covidu trošku dýchavičný po zdolání 2 pater i přes moji řekl bych dobrou fyzickou kondici. Pravda neumřel jsem, takže asi cajk :-)

 

0 Citovat

@niemandos: Ten lékař covid nepodceňuje a ani nemluví o tom, že by byly nevýznamné možné následky po dobu několika měsíců (u malé části lidí i déle) po prodělání infekce. Hugonovak asi reagoval hlavně na tuto odpověď:

Jinými slovy se může současná pandemie brzy opakovat v jiné podobě?

Covidu a jeho následných mutací se nikdy nezbavíme, ty viry prostě nezmizí. Jako civilizace a společenství lidí se můžeme a budeme bránit tím, že budeme vyvíjet proti novým onemocněním vakcíny a léky – ale také se budeme muset sami o sebe starat, abychom měli co nejsilnější imunitu a schopnost se bránit nemocím.

Musíme se s viry naučit žít a fungovat. Každý by měl začít u sebe a podívat se, jak se stará o svou tělesnou a duševní schránku. Bez pohybu se výrazně zvyšuje riziko, že pokud dostanete infekci, tak její průběh bude vážnější. Nelze se sice vyhnout nákaze, covid-19 je velice infekční, ale tělo v dobré kondici zvládne virus mnohem lépe.

0 Citovat

niemandos, všetko treba brať s mierou. (Poznáš heslo "športom k trvalej invalidite"?) Vrcholový šport tak ako každá iná dlhotrvajúca nadmerná fyzická námaha je zdraviu škodlivá. Vystresovaný a unavený organizmus ťažšie vzdoruje každému ochoreniu, nielen covidu. Covid je jedno z mnohých vírusových ochorení, aké tu boli a budú. Že je po covide človek trochu dýchavičný, to je prechodný a úplne normálny stav, ktorý časom prejde. Tiež mám osobnú skúsenosť s korona vírusom, aj keď to nebol covid, a dával som sa dokopy 2 mesiace po skončení mesačnej PN. Telu trvá dlhšiu dobu, kým sa vráti úplne do normálu. Keď som bol žiakom ZŠ, pomerne často sa stávalo, že po prekonaní bežnej týždňovej chrípky nás lekár ešte na týždeň oslobodil od telocviku.

Libor, dobre píšeš, reagoval som na celý článok, nie len Tebou spomínanú vetu. Ten lekár dobre hovorí. Základom zdravého života je primeraný pohyb a správna životospráva. Žiadna choroba sa nesmie podceňovať. Ani covid, ani chrípka, ani rôzne virózy ... Treba sa naučiť s nimi žiť. Covidu sa tak ľahko nezbavíme, ničíme si imunitu napr. častým dezinfikovaním rúk, nosením rúška tam, kde to nie je potrebné, dlhodobému vyhýbaniu sa iným ľuďom. Preto sa tu covid bude "točiť" ešte dlhú dobu.

 

0 Citovat

A proto je velmi logicky krok nasi vlady zavrit vsechna sportoviste bez vyjimek. Hip hip huraa! 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Ne nevím ti hugonovak. Když jsem četl, že 15% vrcholových sportovců má následky po Covidu, tak toto pořekadlo tak úplně u Covidu neplatí. Sám jsem rovněž po Covidu trošku dýchavičný po zdolání 2 pater i přes moji řekl bych dobrou fyzickou kondici. Pravda neumřel jsem, takže asi cajk :-)

Tak, kondici má niemandos dobrou a co vzpomínám, i játra mu slušně fungovaly a metabolismus též:-))

0 Citovat

Díky Cali za kompliment. Játra vyzkoušíme v pátek. Kondici raději ne :-) Jinak Cali naráží na náš společný večer na Boholu. Připadá mi, jako by to bylo před 100 lety a ne předminulý rok :-)

0 Citovat

*změny u Emirates + Dubaji* (nutnost mít nově negativní test, ne starší než 72 hodin - i pro přestupující v Dubaji

Prosím, dokážete mi někdo poradit (letíme s Emirates v pátek v 15:30, v Dubaji přestup (budeme tam asi půl hodiny po půlnoci v sobotu). Test máme objednaný na středu na poledne (skoro všude mají garanci výsledku až do 48 hodin). Vejdeme se tedy do té 72 hodinové platnosti v Dubaji? A nemá někdo zkušenost z dřívějška, kdy tahle podmínka taky platila, jestli se test ukazuje jen v Praze před nástupem nebo i při přestupu? Na Maledivy stačí test do 96 hodin, tam to stíháme. (Test středa, odlet v pátek, v Dubaji v sobotu v 0:30, odlet ve 4:40 na Maledivy). 

0 Citovat

Je opravdu tak těžké si přečíst jednu větu?

From 31 January 2021, all passengers arriving into Dubai from any point of origin (GCC countries included) must hold a negative COVID 19 PCR test certificate for a test taken no more than 72 hours before departure.

Jinak předpokládám, že test budete předkládat před každým letem, protože každá země má jiná pravidla (72 vs 96 hodin)

 

0 Citovat

Ne, opravdu to není těžké, dokonce jsem si tu větu opravdu přečetla. Jen jsem si nebyla jistá tou platností při přestupu, proto se ptám ;) pokud vás to nějak pohoršuje, nemusíte odpovídat. Díky 

0 Citovat

Jasně a taky je důležitý si změnit jméno, aby nikdo nepoznal, kdo se vlastně tak blbě ptal...

0 Citovat

V Polsku dostali rozum a  vetsina hospod otevrela i pres vladni zakaz , tak se to ma delat ne jednotlivci .ale vsichni , kdyz by  vsechny lyzarske arealy pustili vleky , kdyz by vsechny hotely  zacaly ubytovavat , kdyz by vsechny hospody otevrely  ,tak se muze policie a vsichni  stavet na hlavu a nic s tim neudelaji ,kdyz otevre jeden  areal v Orlickych horach , tak tam meli za chvili policajty a 100 lidi co tam lyzovalo meli po ptakach 

0 Citovat

Bez hospody se da nejakou dobu vydrzet, ale bez kultury- kin, divadel atd. je to uz horsi, treba na Mallorce jsou aspon otevrena kina... ty vleky mi chybi, je to v podszate zakaz pobytu na cerstvem vzduchu, to mi vadi asi nejvice, pritom lze pocet navstevniku slusne regulovat, ale bohuzel no...  Mikire, protestni akce v Babistanu nic nezmeni

0 Citovat

Tak uprimne me ty zavrene hospody nevadi  s Irama tu chlastat kazdy patek nechodim  v CR  jdeme obcas s zenou na veceri ,to ted nejde ale da se to vydrzet  treba i na te dovci,  kdyz by nejaka  sla  pronajmeme apartma  s kuchynkou a zena uvari z nakoupeneho v obchode  a v pohode si to snime  nekde v teple treba na balkone s vyhledem na more 

Ano asi nezmeni ,nezmenili nic ani s potraty ,ale jde o princip a pokud budou vsichni tahnout za jeden provaz,  tak  co ta banda  zmuze ??  Daji vsem likvidacni pokuty ? Nebo vsechny pozaviraji do vezeni ? A s toho bychom si meli vzit s Polaku priklad  Nakonec  kdo se pricinil nejvic o konec vychodniho bloku ? Polaci a s tou svou Solidaritou a delnickym predakem Lechem Walesou  a dederoni kdyz zacali prelizat  zdi zapadoevropskych ambasad  ,vsechny pochytat neslo 

0